This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. quis bibendum auci elit.
+ 01145928421 SUPPORT@ELATED-THEMES.COM

O NÁS

Zakázková výroba odznaků, přívěsků a medailí s 24letou tradicí

Již od roku 1995 vyrábí ostravský Wehl, spol. s r.o. celou řadu odznaků, přívěsků, medailí, opasků, kování, kravatových spon, manžetových knoflíků, pamětních mincí, plaket, náramků a mnoho dalších praktických a reklamních předmětů.

 

Wehl nabízí zkušenosti a know-how. Využijte těchto výhod!

  • NEJVYŠŠÍ KVALITA

24 let zkušeností a praxe v oboru zpracování oceli, nerezové oceli mosazi, mědi, hliníku a slitin zinku = záruka špičkové kvality a profesionality.

  • KVALITA X CENA

Naši zákazníci si cení vynikajícího poměru „kvalita x cena“ na českém, slovenském a zahraničním trhu. Oceňte i vy vysokou kvalitu naší práce za atraktivní cenu, a to jak u našich služeb, tak u finálních výrobků.

  • RYCHLOST

Vaši zakázku zhotovíme v nejkratším možném výrobním termínu dle vašich přání a představ. Rádi vyjdeme vstříc vašim časovým potřebám.

  • KONTINUITA DODÁVEK

U větších zakázek je postupné či průběžné dodávání hotových medailí, odznaků, přívěsků či jiných výrobků samozřejmé. Vše podle toho, jak si to domluvíme.

  • FLEXIBILITA

Každá zakázka je pro nás výzvou pro originální přístup a unikátní řešení.

  • POMOC S NÁVRHEM

Nemáte-li možnost vytvořit si grafický návrh sami, zdarma vám jej připravíme na základě vašich podkladů.

  • PÉČE O ZÁKAZNÍKA

Spokojený zákazník je náš cíl. Mezi našimi spokojenými klienty jsou řady reklamních a komunikačních agentur, event marketérů, organizačních pracovníků, specialistů marketingu českých i zahraničních firem, škol, sportovních klubů, pionýrských táborů, ale i s koncových zákazníků, jako jsou například organizátoři rodinných oslav, svateb či různých soutěží a jiných událostí.

  • REFERENCE

 

 

 

Žádejte medaile, odznaky a přívěsky nejvyšší kvality

 

Vyberte si z bohaté nabídky Wehl produktů! Nabízíme široký sortiment  reklamních předmětů vyrobených ražbou, tlakovým litím a odstředivým litím.

 

Odznaky

  1. Odznaky tištěné – logopiny

Výroba tištěných odznaků – logopinů – spočívá v tisku například obrázku přímo na kovový odznak z nerezové oceli, mosazi či hliníku. Takto připravený odznak je následně zalit do pryskyřice a tím se stane povrch odznaku 3D plastickým.

Samozřejmostí je výroba téměř jakéhokoliv tvaru odznaku. Technologie tištěných odznaků je velice oblíbená díky kvalitě a barevnosti a je tudíž mimořádně vhodná na reklamní a propagační předměty.

Výhodou tištěných odznaků je možnost použití rastrů, přechodových barev a jemnějších detailů, kterých by výrobou odznaků klasickou ražbou nešlo dosáhnout. Většinou bývají překryty pryskyřičnou kapkou, což ale není podmínkou.

 

  1. Odznaky ražené

Technologií ražby vyrobíme vysoce reprezentativní odznak vaší společnosti. Odznaky vyrobené ražením jsou díky bezproblémovému použití lesklých povrchů vhodné pro všechny účely. Jako povrchovou úpravu používáme nejčastěji nikl, je však možno použít i jiné kovy, například kovů drahých. Ražené odznaky lze barvit, nejčastěji používáme metodu tzv. měkkého smaltu, ale umíme vyhovět požadavku i na imitaci smaltu tvrdého či patinovat v barvách jednotlivých kovů. Životnost tvrdého smaltu je v řádu desetiletí.

Technologie ražby se hodí pro výrobu množství od 10 do 1 000 000 odznaků.

Ražbou vyrábíme rovněž přívěsky na klíče, žetony nebo třeba efektní dárkové předměty.

 

  1. Odznaky odstředivě lité

Pokud je při výrobě odznaků technologie ražby špatně použitelná nebo nevhodná, například u různých kulatých přechodů, motivů složených z několika rovin či třeba organických tvarů atp., nahradíme ji jednoduše technologií lití.

Technologie odstředivého lití je ideální pro množství od 100 do 100 000 odznaků, ale díky své cenové dostupnosti je vhodná i pro menší série či kusovou výrobu. Užití technologie lití odznaků je vhodné rovněž pro limitované edice.

Výhodou těchto medailí je možnost využití různých kulatých přechodů, motivů složených z více rovin, organických tvarů, či rytin.

Nevýhodou technologie odstředivého lití je omezený výběr povrchových úprav aplikovatelný na odstředivě lité medaile. Nedoporučujeme ji na lesklé povrchy, ideální je naopak pro patinu.

Nebojte, s výběrem povrchových úprav vám vždy ochotně poradíme!

Kromě odznaků pomocí této naší nejběžnější technologie odstředivého lití vyrábíme i odstředivě lité medaile, přívěsky na klíče, žetony, spony a přezky.

 

  1. Odznaky tlakově lité

Chcete jen tu nejvyšší kvalitu? Žádejte odznaky tlakově lité!

Tlakově lité odznaky jsou vhodné pro nejnáročnější účely s požadavkem na špičkovou kvalitu. Vyrábí se pod vysokým tlakem, u něhož je vytlačen všechen vzduch a vyznačují se proto velmi malou porezitou a mají výrazně lepší a pevnější strukturu. S tlakově litými lesklými odznaky uděláte opravdu velkou parádu.

U tlakově litých odznaků nabízíme nejširší paletu povrchových úprav. Vyžádejte si vzorník!

 

 

 

Medaile a plakety

Organizujete Olympiádu, recitační soutěž, hry pro děti i dospělé, sportovní závody, hon na lišku či utkání ve slovním fotbale?  Pořádáte zábavné akce, svatby nebo třeba narozeninové oslavy s programem? Dopřejte závodníkům a účastníkům akce ocenění a vzpomínku ve formě sportovních medailí či památečních plaket.

 

  1. Medaile vyrobené ražbou

Medaile vyrobené ražbou jsou v dnešní době klasikou a jsou určené pro všechny účely. Ražbou vám na lesklém povrchu vyrobíme vysoce reprezentativní medaili společnosti nebo efektní dárkový předmět

 

  1. Medaile odstředivě lité

Medaile vyrobené odstředivým litím do silikonových forem se vyznačují menšími finančními nároky na přípravu a řadí se tak do kategorie levné. Tato technologie je ideální pro množství od 100 do 100 000 medailí, ale díky své finanční dostupnosti vhodná i pro menší série či kusovou výrobu. Další výhodou odstředivého lití je především možnost využití různých kulatých přechodů, motivů složených z více rovin, organických tvarů či rytin.

Pozor, technologii odstředivého lití nedoporučujeme na lesklé povrchy a výběr povrchových úprav aplikovatelný na medaile odstředivě lité je omezený.

Vhodnost povrchových úprav s vámi vždy rádi prokonzultujeme a poradíme vám.

Pomocí této naší nejběžnější technologie odstředivého lití vyrábíme rovněž přívěsky na klíče, odznaky, žetony, spony a přezky.

 

  1. Medaile tlakově lité

Tlakově lité medaile využíváme pro nejnáročnější účely s požadavkem na špičkovou kvalitu a technologií tlakového lití do kovových forem vyrábíme především exklusivní a luxusní medaile vhodné pro vrcholné soutěže. Lze na ně aplikovat všechny povrchové úpravy včetně lesklých odstínů, smaltovat, potiskovat. Tato metoda se hodí se pro jakékoliv množství od 100 do 1 000 000 medailí.  Kvalita povrchu je srovnatelná s ražbou.

U medailí tlakově litých nabízíme nejširší paletu povrchových úprav dle vzorníku.

 

Znáte rozdíly mezi medailí a mincí?

Na základě mnoha podobností, jako kulatý tvar, kovový materiál atp., bývají medaile často zaměňovány s mincemi. Nejvýznamnější rozdíl mezi mincí a medailí spočívá v jejich nominální hodnotě, kterou mají pouze mince. Medaile jsou naopak bez tzv. nominální hodnoty. Mince jsou oficiálním platidlem, zatímco medaile platidlem nejsou. Dalším rozdílem je množství vyražených kusů. Mincí se razí tisíce i miliony kusů v jedné emisi a medaile se razí v omezeném množství. U medailí není definován povinný kulatý tvar a mohou být vyrobeny z rozličných materiálů a v rozdílných gramážích. Mince jsou raženy centrální bankou, medaile mohou razit jak státní instituce, tak soukromníci.

 

 

 

 

 

Přívěsky

  1. Přívěsky na klíče

Každý člověk na světě vlastní svazek klíčů. Existuje málo lepších způsobů vlastní propagace, nežli obdarování účastníků sportovních, firemních či třeba školních akcí, originálním přívěskem na klíče například s logem vaší firmy či jiným originálním designem. Neváhejte nás kontaktovat, se zadáním vám rádi pomůžeme.

  1. Opaskové spony

Jsme schopni vyrobit velké množství originálních opaskových spon a přezek různých tvarů, materiálů i povrchových úprav. Díky těmto originálním kouskům se stanete vy či vaši zákazníci módními ikonami. Zeptejte se nás, jaké máte možnosti!

 

ŘÁDY A VYZNAMENÁNÍ

psí známky, identifikační známky?

 

Technologie

  1. Ražba

Ražba je proces, kdy dochází k pozitivnímu otisku negativního obrazu. Je to technologie, při níž se reliéf povrchu materiálu vytvoří ražením pomocí raznic nebo razidel, a to tlakem či úderem. Známe ražbu horkou, kdy je zahříván buď materiál, nebo samotná raznice a od roku 2008 známe i ražbu studenou. Aktuálně  využíváme k ražbě všechny nejvyspělejší technologie a uplatňujeme především 3D efekt.

Jako povrchovou úpravu při ražbě používáme nejčastěji nikl, ale můžeme použít i jiné kovy. Vyražené předměty dobarvujeme tak, že ražbou vytvořené přihrádky v kovovém dílu vyplníme barvou – smaltem. Z toho plyne, že každá barva je odseparována tenkou linkou v barvě kovu. Barvy se specifikují dle Pantone a nelze použít přechodových výplní. Nejčastěji používáme metodu tzv. měkkého smaltu, ale rádi vyhovíme i požadavku na imitaci tvrdého smaltu, jehož životnost je podstatně delší – v řádu desetiletí. Ražené výrobky můžeme rovněž patinovat v barvách jednotlivých kovů a jako konečnou vrstvu můžeme použít pryskyřičnou kapku.

Ražbou vyrábíme především odznaky, přívěsky na klíče, žetony. Hodí se pro množství od 10 do 1 000 000 výrobků. Nejčastěji používaný materiál pro ražbu je z cenových důvodů ocel. Po oceli následuje mosaz, měď a hliník.

 

Jaký je postup výroby odznaků a medailí ražením?

  • Výroba raznic (razidel),
  • ražba – výsek,
  • broušení,
  • leštění,
  • omílání,
  • galvanické pokovování,
  • smaltování,
  • lakování,
  • potiskování,
  • kompletace,
  • balení.

 

Výrobní prostup tištěných odznaků a medailí

  1. Výroba modelu,
  2. výroba forem,
  3. lití,
  4. broušení,
  5. omílání,
  6. galvanické pokovování,
  7. lakování,
  8. potiskování,
  9. smaltování,
  10. kompletace,
  11. balení.

 

Co říká historie o počátcích ražby mincí a medailí?

Vznik prvních mincí se datuje od roku 650 let před naším letopočtem. Mince se tenkrát vyráběly z drahých kovů, jako je zlato a stříbro, ale rovněž z kovů z kategorie pomocné – pro zvýšení odolnosti – např. z mědi a olova. Nalámané kovy se roztavily do mincovní slitiny. Ta byla pak odlévána do prutů kruhového průřezu. Mistr mincíř  pak z prutu vyklepal plát, z něhož byly ručně stříhány střížky. Po vyklepání tenkého plátu kladivy následovala samotná ražba. Ve středověku náleželo výsadní právo razit mince panovníkovi a všechny vyražené mince byly jeho majetkem. Panovník kontroloval jakost mincí a rovněž i řízení jejich oběhu. Na scénu vstupovaly nové nástroje, které celý proces ražby velmi zjednodušily. Byl to například nástroj s názvem průbojník, který způsobil, že se střížky z plátu průbojníkem vysekly a již se ručně nevystříhávaly.  Tento nástroj se dočkal i strojové úpravy v podobě ručního lisu s ručním pohonem, jenž byl později nahrazen zvířecí sílou, vodní energií a posléze též silou parní a elektrickou. Další posuny zaznamenala ražba mincí díky příchodu dalších vynálezů, jako např. válcovacího stroje, částečně mechanizovaného razidla, válcového razícího stroje, který učinil výrobu mincí hospodárnější. Vřetenový lis vstoupil do historie v druhé polovině 16. století a konečně automatický lis, který uměl určit sílu úderu, byl vynalezen v roce 1817. V 19. století byly do výroby zavedeny pákové lisy, které ražbu, respektive lisování klidným tlakem urychlily.

 

  1. Lití

Odstředivé lití do silikonových forem

Odstředivé lití neboli odlévání, je 6000 let starý výrobní proces, který bývá využíván zpravidla k výrobě komplikovaných tvarů, které by bylo nemožné vyrobit jiným způsobem. Odlévání spočívá v tuhnutí taveniny v naplněných formách. Toto tuhnutí probíhá za současné rotace silikonové formy, do níž se surový kov či slitina odlévá a tuhnoucí materiál je mezitím přitlačován ke stěně odstředivou silou.

Využití odstředivého lití

Odstředivé lití má v současnosti obrovské využití v mnoha různých odvětvích – počínaje velkými ocelovými odlitky, přes výrobu různých druhů šperků, až po medaile, odznaky, přívěsky a dekorativní plakety. Co se týče produktivity, nachází se na druhém místě ze všech druhů lití. Technologie odstředivého lití je velmi ekonomická, příprava výroby i samotná výroba odlitků je velmi rychlá a vyznačuje se vysokou přesností.

 

Přesný postup výroby odznaků a medailí odstředivým litím

  1. Výroba modelu,
  2. výroba forem,
  3. lití,
  4. broušení,
  5. omílání,
  6. leštění,
  7. galvanické pokovování,
  8. patinování,
  9. barvení,
  10. lakování,
  11. kompletace,
  12. balení.

 

Příprava výroby je zásadní. Mrkněte, jak vyrábíme modely

CO2 laserové gravírování

Laserové gravírování je vhodné pro přípravu 2D akrylových modelů.

Výhody laserového gravírování jsou mnohé:

  • Výborná možnost ovlivnění hloubky reliéfu,
  • čistota značení a velmi vysoká přesnost,
  • možnost i těch nejmenších detailů,
  • ideální technologie pro loga, sériová čísla atp.,
  • využití najde v elektronickém průmyslu (diskrétní součástky, čipy, řídící jednotky, mobilní telefony), automobilovém průmyslu (komponenty pohonu, výrobních štítků), různých nástrojů a zdravotnické techniky.

 

Gravírování vláknovými lasery

Vláknové lasery  jsou vhodné pro dodatečnou či celkovou přípravu 2D kovových modelů.

3D Modely (zmenšeniny, organické tvary a reliéfy)

  • mechanické CNC gravírování – frézování

Používá se pro přípravu 2-3D modelů, odznaků, opaskových spon, přívěsků atd. – nejčastěji ze slitin hliníku nebo mosazi. Poslední dobou je stále častější a oblíbenější využívání akrylu (plexisklo). Tento materiál se volí s ohledem na výrobek a četnost a opakovatelnost použit modelů.

 

Příprava modelů pro výrobu silikonových forem

Pro výrobu silikonových forem je potřeba modelů. Prvním bodem procesu odlévání je proto vždy výroba prvotního modelu. Modely se vyrábí z materiálu podobného plastelíně a vkládají se do surové nezvulkanizované formy, kde jsou při 180 °C doslova zapečeny. Po vyjmutí – vulkanizaci – je do zapečené formy následně vytvořen otvor – dutina -pro vlévání žhavého kovu. Takto připravená forma je vložena do odstředivého licího stroje, v němž bude při odlévání rotovat. Do formy je vlita slitina zinku, tzv. ZAMAX. Za pomoci odstředivé síly je vyroben odlitek. Po vysunutí formy jsou kovové odlitky se vyjmuty a forma je vrací zpět do stroje. Po celém procesu je forma přichystána pro další odlévání.

  • 1D modely

V 1D vyrábíme nejčastěji podložky, nosiče odznaků tištěných. Jejich výroba spočívá nejčastěji ve vyříznutí z obyčejného 1 mm silného plechu. Nejčastěji se k tomu využívá CNC stroj, popřípadě ruční práce.

  • 2D modely

Spočívají v tom, že jedna rovina je vystouplá a druhá rovina je naopak propadlá. Jedná se například o model mincí, medailí, plaket, přívěsků atd.

  • 3D tisk

Využíváme například k výrobě modelů aut, letadel, lodí a dalších. Vše dle přání zákazníků. Vyznačuje se vysokou věrností.

 

Metody, které používáme k výrobě modelů

  • Fotopolymery

Výhodou této metody je nízká cena, jednoduchý způsob výroby a též rychlost zhotovení Nevýhodou je naopak poměrně častá tvarová nepřesnost, omezení variability hloubky reliéfu a též omezená možnost opakovaného využití.

  • Hořčíkové štočky

Vyznačují se výhodami, jako jsou například vysoká přesnost v kombinaci s CNC opracováním a opakovaná možnost použití. Nevýhodou je vyšší cena oproti polymerům a též omezení variability hloubky.

  • Mechanické CNC gravírování

Nabízí nejvyšší možnou kreativitu při zpracovávání různých materiálů, jako je například hliník, mosaz, hořčík či akryl. CNC gravírování nabízí možnost 2D i 3D zpracování. Nevýhodou je nejvyšší cena za přípravu výroby modelů a poměrně zdlouhavý proces výroby.

 

Chcete se o odstředivém odlévání dozvědět víc? Zde je pár zajímavostí

  • Formy určené k odlévání jsou sice poměrně levné, ale bohužel nejsou určeny k dlouhému používání, neboť jejich životnost je pouhých 100 odlití. Proto je potřeba zajistit její maximální využití. Pokud byste chtěli odlít třeba jen pár kousků, bude potřeba doplatit za nevyužitý prostor ve formě.
  • Ve středu horního dílu formy se nachází v průměru šesticentimetrový otvor, který slouží ke vlévání zinku do formy. Prohlubně pro odlitky se nacházejí po stranách formy. Tavenina je k nim přiváděna vtoky od středu po roztočení formy. Zinek je následně odstředivou silou rozléván do všech stran ve formě.
  • Měrná hmotnost zinku je 7,2 g na cm3.
  • Zinek se odlévá při teplotě 415-430 °C.
  • Při odlévání dochází k mírnému zhruba cca 3% smrštění.
  • Odlitky vyrobené touto technologií nejsou vhodné k potisku.
  • Nevýhodou odlitků lité do gumy je, že nemohou být nikdy stejně hladké jako například výrobky ražené. Pro dokonale hladký povrch je doporučeno použít jinou technologii, například tlakové lití do kovových forem či již zmíněnou ražbu.

 

Tlakové lití do kovových forem

Jak probíhá proces tlakového lití?

Tlakové lití je jednou z významných a často používaných technologií výroby. Zakládá se na vstřikování roztavené taveniny do  kovové formy pod vysokým tlakem, a to až 100 MPa. Probíhá na vstřikovacím lise s uzavírací sílou 12T a maximální hmotností vstřikované taveniny 200 gramů. Tlakové lití používáme pouze v případě, že ražba není možná nebo vhodná. Pomocí tlakového lití vyrábíme například špičku medailí nad 50 mm průměru – 2,5 – 3D reliéf, přičemž jako litý materiál používáme slitinu zinku se jménem ZAMAK.

Celý proces tlakového litá začíná uzavřením a zasunutím pohyblivých jader a namazáním pístu. Poté je tavenina nadávkována do licí komory a probíhá lisování naplnění tlakové licí formy a následně tuhnutí odlitku za působení tlaku. Po otevření tlakové licí formy vyjedou pohyblivá jádra, odlitky jsou vyhozeny z formy a vyjmuty. Po očištění formy tzv. separační látkou je forma připravena na další odlévání.

 

Výhody tlakového lití spočívají v extrémní přesnosti odlitků s minimálními odchylkami, mimořádné kvalitě povrchu a vynikajících mechanických vlastnostech. Formy určené k tlakovému lití jsou vyráběny jen z nekvalitnějších a nejodolnějších druhů oceli. S vysokou kvalitou forem souvisí i podmínečně vysoká životnost (minimálně 100 000 odlití). Využívá se především k výrobě složitějších tvarů i tenkostěnných odlitků.

 

Přesný postup výroby odznaků a medailí tlakovým litým

  1. Výroba forem,
  2. lití,
  3. broušení,
  4. omílání,
  5. leštění,
  6. galvanické pokovování,
  7. patinování,
  8. barvení,
  9. lakování,
  10. kompletace,
  11. balení.

 

Počátky lití pod tlakem, aneb něco málo z historie

Vznik lití pod tlakem se datuje od 18. století, kdy se začalo užívat v tisku k výrobě písmen, přičemž v 19. a 20. století se užívání lití pod tlakem zavedlo do strojírenství. Československo se od 20. let minulého století stalo v této strojírenské disciplíně lídrem na trhu. Na tomto rozmachu se podílel Ing. Polák – odborník, který přesně definoval postup, spočívající v odlévání roztaveného kovu lžící do plnící komory, z níž byla díky plnícímu pístu vháněna do formy. Tento postup byl zaregistrován jako patent a v letech 1928 až 1938 se díky tomu rozšířil po celém světě.

Dokončování

Možnosti barvení a vybarvování odznaků

Měkký smalt x tvrdý smalt

Měkký smalt se začal jako imitace smaltu tvrdého (neboli pravého) používat v druhé polovině dvacátého století. Díky své velké podobnosti s tvrdým smaltem ho téměř úplně nahradil, zmenšil tak náklady, zkrátil dodací lhůty a navíc rozšířil paletu barev – při použití syntetických barev. Rozdíl mezi dvěma druhy smaltů lze i přes svou podobnost poznat velice jednoduše. Stačí udělat ostrým předmětem do barvy vryp. Pokud je možné smalt narušit, jedná se o imitaci. Jestliže je barva je tvrdá jako kámen a smalt narušit nelze, je smalt pravý. Tvrdý smalt bývá také vyplněný až po okraj přihrádky.

  • Základní materiál: měď, mosaz, zinek, ocel.
  • Barvy: barevné epoxidové pryskyřice
  • Vzorník barev: Pantone

 

Nejčastější povrchové úpravy

Galvanizace

  • Nikl – staronikl – černý nikl – matný nikl
  • staromosaz
  • stříbro – starostříbro
  • zlato – antické zlato
  • meď – staroměď

Smalty

  • Měkký smalt – obyčejná barva syntetická – PANTONE
  • Měkký smalt + pryskyřice na povrchu (glazura) POLYURETAN – PANTONE
  • Imitace tvrdého smaltu – trvalé polyuretanové smalty – PANTONE
  • Tvrdý smalt – vypalování prášková keramická barva. Nevýhodou je omezený výběr.

Ceník

Kalkulace ceny – na vyžádání

Příprava Grafiky – zdarma

Výroba modelů – cena na vyžádání

Výroba formy – cena formy je v ceně

 

Seznam odznaků na míru. Vyrobíme vám vlastní odznak

Máte nápad, se kterým si nevíte rady?  Společně ho doladíme.

Zavolejte, napište, jsme tu pro vás a rádi vám zodpovíme jakýkoliv dotaz.

 

 

.

 

 

Klíčová slova: výroba, model, výroba forem, lití, broušení, omílání, leštění, galvanické pokovování, patinování, barvení, lakování, balení, ražba, proces, forma, dutina, cena, technologie, medaile, odznaky, přívěsek, přívěsky, tlakové lití, licí cyklus, tavenina, medaile výroba, zlatá mince františka josefa i. rakouská ražba 1894, ražba dog tag, pf ražba zlatá otevírací, novoročenka zemekoule ražba, pf zemekoule ražba, razba minci kladivem, ražba mincí, psí známky ražba, ražba, horká ražba, ražba identifikačních známek, ražba psích známek, ražba ohnem, tepelná ražba, novoročenka, ražba zlatá otevírací, národní ražba „královské žezlo“, ražba identifikačních známek praha, „alianční“ ražba mincí, novoročenka svět ražba, ražba mincí historie, bezpečná ražba nadloží, bezpečná ražba nadloží, ražba reklamních předmětů, pametni razba, ražba nadloží, půlpán ražba, řezač ražba, alianční ražba, odstředivé lití, „odstředivé lití“, tlakové lití, tlakové lití hliníku, tlakové lití zinku, odznaky, odznaky do klopy, vojenské odznaky, německé odznaky 2 světová válka, harley davidson odznaky, sovětské vojenské odznaky, odznaky české armády, olympijské odznaky londyn, jak vystavit odznaky, steam free odznaky, odznaky vlastní design, lis na odznaky, aukro odznaky, odznaky ss, odznaky prodej, odznaky revizor, odznaky výroba, odznaky prodaj, odznaky punk, holster odznaky, metalové odznaky, odznaky ceník, skautské odznaky, svatební odznaky, vojenské odznaky prodej, německé odznaky, steam odznaky, cenne odznaky, letecké odznaky, odznaky na sako, odznaky ačr, placky odznaky, myslivecké odznaky, odznaky sběratelství, album na odznaky, pokemon odznaky, odznaky wehrmachtu, koupím staré odznaky, stroj na odznaky, vojenské odznaky čsla, odznaky vojenske, odznaky pohraniční stráže, odznaky rozlučka se svobodou, odznaky na rozlučku se svobodou, staré odznaky cena, odznaky na zakázku, fotbalové odznaky, odznaky čsla, staré odznaky, rybářské odznaky, odznaky cena, turistické odznaky, policejní odznaky, koupím odznaky, odznaky odbornosti, odznaky na lité kola, olympijské odznaky pro účastníky, garmin import dat a odznaky, plugin ts3 odznaky, olympijské odznaky české kolekce, odznaky vyznamenani amedaile sokol, „odznaky“ průvodce mapy google, sběratelství odznaky přepravní kontrola, odznaky vyznamenani amedaile sokolu, odznaky ze hry terária, odznaky gym pokemon go, lis na odznaky puj, kde sa daju zohnat odznaky all for jan, odznaky všesokolský slet, olympijské odznaky oh, steam odznaky zdarma, odznaky hradec, olympijské odznaky, odznaky maršál, falicke odznaky, odznaky odborností, odznaky odborostí, steam odznaky seznam, německé válečné odznaky, odznaky na twitchi, odznáky a přívěšky, sběratelství odznaky revizor, odznaky průvodce mapy, české vojenské odznaky, placky odznaky bile, ruské vojenské odznaky, slitina zinku šperky, slitina zinku šperky, měrná tepelná kapacita zinku, slitina zinku a hliníku, zinek nedostatek, zinek vitamín, zinek zajímavosti, zinek v potravinách, zinek tablety, ražba mincí historie, horká ražba, ražba vlastních mincí, ražba folií, ražba mincí v čr, ražba do kovu, ražba do papíru, stroj na ražbu mincí, pahýly, tváření, stavební technologie, články s potvrzenou licencí, medaile se stuhou, medaile pro děti k vytisknutí, medaile na zakázku, medaile hasiči, medaile wiki, medaile florbal, skleněné medaile, medaile jihlava, poháry, medaili, ocenění, faleristika, numismatika, pamětní medaile, rappa medaile 3 ks, držitelé medaile, odlévání kovů doma, odstředivé odlévání, slévárny, přívěšky na klíče, textilní klíčenky, plastové přívěsky na klíče, reklamní odznaky, reklamní přívěsky na klíče, odstředivé tlakové lití kovu, slitina zinku, slitina zinku a mědi, slitina zinku šperky, slitina zinku a hliníku, slitina mědi zinku a niklu, slitina olova a zinku, slitina železa a zinku, slitina mědi a zinku, medaille college, medaille one, medaille blackboard, medaille email, medaile bauer, medaile praha, medaile nagano, medaile pohary, medaile, medaile za zásluhy, medaile cti, medaile za statečnost, medaile za hrdinství, medaile pro děti, medaile na zakázku, medaile nagano, medaile praha, medaile z nagana, medaile brno, sportovní poháry a medaile, poháry a medaile, sportovní medaile, pamětní medaile, medaile nagano, pamětní medaile 100 let československa, medaile slaný, vítěz – poháry a medaile třešovice, dřevěný věšák na medaile, věšák na medaile, medaile sdh, stojan na medaile, pamětní medaile 100 let, hokejové medaile, věšák na medaile se jménem 250 –kč, poháry a medaile praha, český medailér a zlatník, bauer medaile, zlaté medaile, věšák na medaile se jménem, dřevěný držák na medaile, hasičské medaile, olympijské medaile, medaile franz josef, medaile pro hasiče, medaile za příkladnou práci, levné medaile, pamětní medaile karel iv, čokoládové medaile, hry medaile, jánského medaile, puškinova medaile, medaile policie, ru medaile za zranění, medaile za zásluhy, držák na medaile, medaile za věrnost, medaile za chrabrost, nositelé puškinovy medaile, medaile cti, puškinova medaile wikipedie,  jaromír nohavica medaile od putina, medaile za službu vlasti, medaile 1866, laco deczi medaile, stříbrné medaile, medaile ke 100. výročí republiky, český medailér